portret dziewczyny spiewacka piosenka z mikrofonem 23 2147920333

 

 

ZAJĘCIA WOKALNE
W ROKU SZKOLNYM 2022 / 2023
NIE BĘDĄ REALIZOWANE

 

                        

 

       
 
 
 
Małopolska Fundacja Promocji Kultury i Sztuki umożliwia naukę śpiewu podczas indywidualnych zajęć wokalnych. Profesjonalną naukę śpiewu pod opieką profesjonalnej trener - pani Magdaleny Iwińskiej - Masłowskiej mogą rozpocząć dzieci, które ukończyły 8 lat. 

Zajęcia wokalne stanowią doskonałą ofertę  dla dzieci, młodzieży i dorosłych - wszystkich, którzy które lubią śpiewać i pragną poszerzać swoje umiejętności w zakresie profesjonalnego śpiewu. Podczas indywidualnych zajęć nauczyciel śpiewu koncentruje się zarówno na emisji głosu jak i na interpretacji piosenek. Dzięki opanowaniu umiejętności z tych dwóch zakresów, uczeń zostaje przygotowany do profesjonalnego wstępu, co umożliwia wzięcie udziału w koncertach szkolnych oraz różnorodnych konkursach wokalnych w Krakowie jak i w Polsce.

Pierwsza część lekcji zawsze poświęcana jest na rozśpiewanie i ćwiczenia emisyjne, które mają za zadanie wyeliminowanie błędów ograniczających swobodne śpiewanie. Jest to szczególnie ważny etap w kształceniu młodego człowieka, wtedy bowiem nabiera się trwałych nawyków wokalnych, a mięśnie i aparat głosowy są w ciągłej fazie wzrostu. Warto nadmienić, że zła technika śpiewania wiąże się często z nieprzyjemnymi następstwami - takimi jak guzki śpiewacze, polipy, a nawet utrata głosu, dlatego tak dużą uwagę na zajęciach skupia się na prawidłowym wydobyciu i higienie głosu. Drugą część lekcji stanowią interpretacja i opracowanie wokalne wybranych piosenek. Podczas kolejnych zajęć uczniowie systematycznie pracują nad kolejnymi piosenkami budując w ten sposób swój repertuar.

Zwieńczeniem pracy indywidualnej uczestników kursu są organizowane dwa razy do roku uroczyste koncerty*, podczas których młodzi artyści mogą wystąpić przed zaproszonymi przez siebie gośćmi. Występy przed publicznością stanowią niezapomniane chwile zarówno dla artystów, jak i słuchaczy.  

Uczestnicy zajęć woklanych z powdzeniem wystepują podczas konkursów, przegądów wokalnych zdobywająć uznanie oraz uzyskując wyróżnienia i nagrody.

Zajęcia z powodzeniem prowadzone były przez panią Magdaleną Iwińską - Masłowską.